Aranzacja-wnetrza-sklepu
dejw

dejw

Aranżacja wnętrza sklepu.

Kolorystyka

Aranżując wnętrze sklepu, nie należy stosować ciemnych i przytłaczających kolorów, gdyż sprawią one, że klient nie będzie się czuł dobrze w takiej przestrzeni, a co za tym idzie – zakupy nie będą dla niego przyjemnością – szybko kupi to, czego potrzebuje i wkrótce opuści sklep. Kolorystyka wystroju powinna być dopasowana do asortymentu, jej celem jest wyeksponowanie odpowiednich produktów. Powinna także sprawiać, by sklep wyglądał na bardziej przestronny i elegancki. Odpowiednio dobrane kolory spowodują, że produkty staną się dla klientów jeszcze bardziej atrakcyjne. Ciepła kolorystyka elewacji budynku, w którym mieści się sklep przyciąga więcej klientów. Z kolei chłodne kolory warto stosować we wnętrzu lokalu – zachęcają do kontemplacji, a zarazem zwiększają sprzedaż.

   Oświetlenie

Odpowiednie dopasowanie oświetlenia pozwoli wyeksponować produkty, na których sprzedaży najbardziej nam zależy. Faktem jest, że dobrze dopasowana instalacja oświetleniowa nadaje indywidualny klimat i dyktuje charakter sklepu. Co więcej – właściwie dobrana iluminacja potrafi także stworzyć nastrój, który sprzyja zakupom, co może przełożyć się na liczbę sprzedanych produktów. Dobrze oświetlone sklepy, z odpowiednio wkomponowanymi lampami funkcjonują zdecydowanie lepiej.

   Meble

Meble stanowią dopełnienie wnętrza sklepu – powinny być tak dopasowane, aby nie tylko eksponowały sprzedawane produkty, ale również były wygodne w użytkowaniu oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Każdy sklep powinien być zaaranżowany w taki sposób, aby całość kompozycji była spójna – dlatego meble dopasowuje się już po wybraniu kolorystyki wnętrza oraz zamontowaniu oświetlenia. Jeśli chodzi o dobór sprzętu, zaleca się stosowanie jak największej liczby urządzeń z zewnętrznymi agregatami. Ten zabieg ograniczy hałas oraz wytwarzanie ciepła w pomieszczeniu, co sprawi, że klienci nie będą odczuwać dyskomfortu związanego ze zbyt głośną pracą urządzeń i wysoką temperaturą w sklepie. W kwestii doboru lad wędliniarskich stosuje się następującą zasadę: na lady chłodnicze grawitacyjne warto się zdecydować w przypadku, gdy towar jest narażony na wysuszanie lub wolniej się sprzedaje. Natomiast lady chłodnicze z wymuszonym obiegiem (z wentylatorami) szybciej schładzają towar, jednak bardziej go wysuszają. Dlatego lepiej wykorzystywać je do przechowywania towaru, który będzie szybko sprzedany, a na jego miejsce pojawi się nowy. Z kolei stosowanie regałów chłodniczych z drzwiami znacznie obniża utratę zimnego powietrza, co pozwala zmniejszyć wydatki na energię nawet o 45%.

Nasze Wskazówki