Czym-powinny-charakteryzowac-sie- dobre-regaly-chlodnicze
dejw

dejw

Czym powinny charakteryzować się dobre regały chłodnicze?

Regały chłodnicze są urządzeniami, bez których nie mogłoby się obyć wiele lokali usługowych oraz gastronomicznych. Gdzie miałyby bowiem przechowywać produkty wymagające niskiej temperatury? Główną rolą urządzeń chłodniczych jest magazynowanie oraz ekspozycja produktów żywnościowych, takich jak nabiał, mięso, ryby czy produkty garmażeryjne. Co powinno charakteryzować odpowiednie sprzęty?

Atrakcyjna prezentacja produktów

Przede wszystkim regały chłodnicze powinny w atrakcyjny sposób prezentować oferowane przez dany lokal produkty. Tylko wtedy będzie można liczyć na zainteresowanie klientów. Dzisiaj w każdym większym mieście dostępu do sklepów nie brakuje. Również do cukierni i restauracji, w których możemy zjeść, jeżeli nie mamy ochoty gotować w domu albo jesteśmy z dala od niego. Dlatego lokale muszą dbać o asortyment oraz sposób jego prezencji. W sklepach z wyposażeniem chłodniczym znajdziemy zarówno regały odkryte, jak i zamykane, o różnej wielkości i formie, zależnie od tego, w jaki sposób chcemy eksponować produkty. Zwracajmy uwagę, aby regały były wykonane z najwyższej jakości materiałów, miały kolor pasujący do ogólnej aranżacji wnętrza oraz były podświetlane. Wielokrotnie można prosić o specjalnie zaprojektowany profil regałów, w celu dopasowania ich do indywidualnych potrzeb nabywcy.

Energooszczędność

Dobre regały chłodnicze powinny cechować się również energooszczędnym działaniem. Zużycie energii w sklepach i innego rodzaju lokalach i tak znajduje się już na wysokim poziomie. Dlatego lepiej jest na wszelkie sposoby starać się zminimalizować poziom jej wykorzystania i wysoko stawiać to kryterium wyboru urządzenia. W przeciwnym razie może nas rozczarować wielkość rachunków, za które będziemy musieli płacić od czasu nabycia i podłączenia regałów.

Urządzenia powinny spełniać nasze wymagania, a dokładniej być:

  • Pojemne,
  • Trwałe,
  • Wyposażone w drzwi przesuwne albo uchylne, ułatwiające dostęp do produktów,
  • Przystosowane do łączenia w ciągi, jeżeli potrzebujemy większej powierzchni chłodniczej,
  • Zaprojektowane z możliwością wprowadzania zmian w wysokości oraz kącie zawieszenia półek,
  • Wyposażone w automatyczne oszranianie,
  • Wyposażone w elektroniczny regulator temperatury z cyfrowym wyświetlaczem.

Jeżeli będziemy zwracać uwagę na zaprezentowane tutaj kwestie, wybór idealnego regału chłodniczego do lokalu nie powinien przysparzać trudności. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze regału chłodniczego skontaktuj się z nami.

Nasze Wskazówki